Pasowanie na Czytelnika

pasowanie 2

W dniach 11 i 12 maja z okazji Tygodnia Bibliotek Filia dla Dzieci zorganizowała pasowanie klas drugich szkół podstawowych.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie szkół ZPO nr 1 i ZPO nr 2. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem poszczególnych agend i ich księgozbiorem oraz działaniem systemu MAK+. Największym zainteresowaniem cieszyły się Wypożyczalnia dla Dzieci i Czytelnia.

W Filii dla Dzieci mali czytelnicy rozwiązywali krzyżówkę, której hasłem było słowo Biblioteka. Następnie odgadywali zagadki oraz oglądali prezentację multimedialną pt.: „Droga książki od pisarza do czytelnika”. Na koniec spotkania dzieci zostały uroczyście pasowane na Czytelnika przez panią Dyrektor. Po złożeniu przysięgi otrzymały pamiątkowe dyplomy.