Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

logoszw

W piątkowe popołudnie 12 maja gościem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie była pani Jolanta Szwalbe autorka inspirujących antologii cytatów. „Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem” – to przewodni temat spotkania, a zarazem jedno z życiowych mott autorki.

Pani Jolanta Szwalbe jest łodzianką i nieuleczalną optymistką. Tak bardzo chciała wydać opracowany przez siebie zbiór cytatów „Myśl i działaj dla przyszłości” - 900 inspirujących cytatów o pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, czasie, sukcesie, przyszłości, że aż otworzyła własne wydawnictwo im. Benjamina Franklina. Jego nakładem wydane zostały: "Myśl i działaj dla przyszłości”, "Złap na zawsze wiatr w żagle” - 1000 inspirujących myśli, które mają rozbudzić w tobie ducha przedsiębiorczości; "Wyrusz w drogę”- 900 inspirujących myśli Jana Pawła II min. o: działaniu, człowieku, życiu, miłości, kobiecie ,młodości, starości, pracy, kulturze, cywilizacji miłości; "Sekrety istnienia” - 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć; "Sto i więcej lat w aktywności" - 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie życiowe pasje; „Obudź się do życia"- 900 inspirujących cytatów jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj oraz „Szczyty przepaści”- 900 inspirujących cytatów do czego dążyć, a co przezwyciężać.

Pani Jolanta opowiadała o sobie, o ludziach na których się wzoruje. Cytowała z pamięci sentencje pisarzy, myślicieli, aktorów. Wymieniała Wiktora Hugo, księdza Twardowskiego, Urszulę Ledóchowską, Marka Aureliusza, Antoine de Saint - Exupery, Rabindranatha Tagore, Helen Keller, Mary Kay i wielu innych. Pani Jolanta Szwalbe swoje książki kieruje do wszystkich bez względu na wiek i płeć.

Spotkanie miało na celu pokazanie uczestnikom pozytywnego nastawienia do świata i ludzi, zachęcając do pokonywania przeciwności losu, nie oglądania się w przeszłość, ale patrzenia w przyszłość z uśmiechem, radością i pogodą ducha. Podczas spotkania autorka promowała swoje książki, które można było zakupić wraz z dedykacją.