Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

logoszw

logoszw

       W piątkowe popołudnie 12 maja gościem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie była pani Jolanta Szwalbe autorka inspirujących antologii cytatów. „Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem” – to przewodni temat spotkania, a zarazem jedno z życiowych mott autorki.

Pani Jolanta Szwalbe jest łodzianką i nieuleczalną optymistką. Tak bardzo chciała wydać opracowany przez siebie zbiór cytatów „Myśl i działaj dla przyszłości” - 900 inspirujących cytatów o pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, czasie, sukcesie, przyszłości, że aż otworzyła własne wydawnictwo im. Benjamina Franklina. Jego nakładem wydane zostały: "Myśl i działaj dla przyszłości”, "Złap na zawsze wiatr w żagle” - 1000 inspirujących myśli, które mają rozbudzić w tobie ducha przedsiębiorczości; "Wyrusz w drogę”- 900 inspirujących myśli Jana Pawła II min. o: działaniu, człowieku, życiu, miłości, kobiecie ,młodości, starości, pracy, kulturze, cywilizacji miłości; "Sekrety istnienia” - 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć; "Sto i więcej lat w aktywności" - 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie życiowe pasje; „Obudź się do życia"- 900 inspirujących cytatów jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj oraz „Szczyty przepaści”- 900 inspirujących cytatów do czego dążyć, a co przezwyciężać.

Pani Jolanta opowiadała o sobie, o ludziach na których się wzoruje. Cytowała z pamięci sentencje pisarzy, myślicieli, aktorów. Wymieniała Wiktora Hugo, księdza Twardowskiego, Urszulę Ledóchowską, Marka Aureliusza, Antoine de Saint - Exupery, Rabindranatha Tagore, Helen Keller, Mary Kay i wielu innych. Pani Jolanta Szwalbe swoje książki kieruje do wszystkich bez względu na wiek i płeć.

Spotkanie miało na celu pokazanie uczestnikom pozytywnego nastawienia do świata i ludzi, zachęcając do pokonywania przeciwności losu, nie oglądania się w przeszłość, ale patrzenia w przyszłość z uśmiechem, radością i pogodą ducha. Podczas spotkania autorka promowała swoje książki, które można było zakupić wraz z dedykacją.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk