Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpieczny Internet

logo bezpi

logo bezpi

W dzisiejszych czasach cyberprzestępczość to coś więcej niż tylko wirusy komputerowe. To włamania na konta bankowe i profile w serwisach społecznościowych, oszustwa i wyłudzenia za pośrednictwem Internetu, wysyłanie niechcianych e-maili lub SMS-ów, przechwytujących dane osobowe, kradzież tożsamości oraz wiele innych nielegalnych działań, na które narażeni jesteśmy w trakcie korzystania z sieci.

Cyberprzestępstwa stanowią obecnie duże zagrożenie, szczególnie że coraz więcej osób korzysta z Internetu za pośrednictwem laptopów, tabletów i telefonów. Cyberprzestępstwa przybierają różne formy, ale zwykle można je podzielić na dwie kategorie: jednorazowe przestępstwa, np. instalacja wirusa, który wykrada dane osobowe; regularne przestępstwa, np. cybernękanie, wyłudzanie pieniędzy.

Jak się przed tym bronić? To główny temat spotkania, które odbyło się 10 maja 2017 roku w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie z opiekunem – Edytą Ziobroń oraz seniorzy.

Zabezpieczenie się przed cyberprzestępstwami może być czasochłonne, ale warto ten czas poświęcić. Stosując się do zasad bezpiecznego przeglądania Internetu, np. unikając nieznanych plików i podejrzanych stron, nie klikając na linki w e-mailach od nieznajomych osób. Należy również ostrożnie obchodzić się z hasłami do logowania i danym osobowymi. Zabezpieczyć swój komputer skutecznym programem antywirusowym, zwracać uwagę na zabezpieczenia strony logując się na stronach banków, portali aukcyjnych, poczty elektronicznej.

Uzupełnieniem prelekcji była prezentacja multimedialna „Cyberprzestępczość i oszustwa bankowe – skala zagrożeń, najpopularniejsze metody oszustw”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk