„Która to Malala”- Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

logo mal

W dniu 8 maja w bibliotece gościliśmy już po raz kolejny pisarkę, autorkę książek dla dzieci panią Renatę Piątkowską. Tym razem spotkanie dotyczyło książki pt. „Która to Malala”. Uczestnikami były dwie klasy trzecie z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 i 2 wraz z opiekunami.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii dziewczynki z Pakistanu, która chciała chodzić do szkoły. Pisarka w swojej książce oddała całą odwagę i determinację dziecka. Malala jest autorką bloga, na którym opisuje codzienność swoich rówieśniczek mieszkających w Pakistanie, pozbawionych przez talibów prawa do edukacji. W książce oprócz wpisów Malali znajdują się również komentarze czytelników i internautów bloga. Dziewczynce towarzyszą rodzice i rozmawiają z nią jak z dorosłą osobą, wspierają ją w swoim postępowaniu, a jednocześnie nie zniechęcają ją do tego co robi. Książka „Która to Malala” jest książką wciągającą. Nie da się jej określić, czy jest to książka łatwa czy trudna. Na pewno warto ją przeczytać i zastanowić się nad tym, co chciała nam przekazać bohaterka jak i pisarka .

Niektórzy uczestnicy spotkania nie mogli uwierzyć, że książka jest opisana na faktach, a historia Malali wydarzyła się naprawdę. Uczniowie z chęcią zadawali pytania dotyczące książki jak i życia dziewczynki.

Po spotkaniu do pisarki ustawiła się długa kolejka. Wielu uczniów czekało na autograf do zakupionej przez siebie książki.