Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Więzień nieba”- C.R.Zafon

logo dkk2003

logo dkk2003


DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

W środę 26 kwietnia w filii bibliotecznej w Kurzelowie odbyło się kolejne spotkanie dkk. Tematem naszej dyskusji była książka C.R. Zafona pt: „Więzień nieba”.

„Więzień nieba” to kontynuacja cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Akcja powieści jest osadzona w XX w. – wiecznej Barcelonie. Młody Daniel Sempre oraz jego tajemniczy przyjaciel Fermin Romero de Torres wciąż wytrwale prowadzą księgarnię Sempre i Synowie, której sytuacja finansowa ciągle się pogarsza. Młodzi ludzie wiodą w miarę spokojne życie, usiłując utrzymać się z niskich dochodów. Pewnego dnia ich księgarnię odwiedza niespodziewany gość- znajomy Fermina z dawnych lat. Daniel ciekawy przeszłości swojego przyjaciela, a także kierujący się troską o niego- chcąc mu pomóc, rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Książka ta to lektura pasjonująca i genialna sama w sobie. Mimo dużej dawki informacji politycznych i historycznych książkę czyta się szybko. Wciągneła ona nas błyskawicznie. Historia, która serwuje nam autor dostarcza wielu emocji i trzyma w napięciu. Nie brak jej również szczypty tajemniczości i zaskakujących wydarzeń. Utwór ten niesie ze sobą piękne, umiejętnie wplecione w fabułę, uniwersalne przesłanie. Opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i miłości. O tym, do czego człowiek jest zdolny w imię miłości, czy też przyjaźni i do czego wartości te zobowiązują.

Dużym zaskoczeniem było dla nas zakończenie. Przyniosło ono ze sobą więcej pytań i wątpliwości niż konkretnych odpowiedzi.

Zachęcamy wszystkich do lektury Zafona i czekamy na dalsze losy Panów Sempre i wyjaśnienie niedokończonych wątków z nadzieją, że za jakiś czas odwiedzimy Barcelonę, Cmentarz Zapomnianych Książek oraz zagościć w księgarni Sempre i Synowie wraz z pozostałymi bohaterami.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk