Dyrektor BP we Włoszczowie Świętokrzyskim Bibliotekarzem Roku 2016

colage bib

W Dzień Bibliotekarza 8 maja w Kielcach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas wojewódzkiego seminarium bibliotekarzy zorganizowanego w ramach ogólnopolskich obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka. Oczywiście. rozstrzygnięto konkurs na Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2016 i Bibliotekę Roku.

Tytuł Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2016 otrzymała Anna Adamczyk - dyrektor Biblioteki Publicznej we Włoszczowie.

Ponadto Kapituła Konkursu w uznaniu zasług dla rozwoju bibliotek publicznych oraz czytelnictwa na terenie miasta oraz gminy wyróżniła pana Grzegorza Dziubka, burmistrza Włoszczowy.

Dyrektor departamentu edukacji i kultury Urzędu Marszałkowskiego, Jacek Kowalczyk wyznał, jak trudno było wyłonić jednego laureata tytułu Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku. O przyznaniu tego tytułu pani Annie Adamczyk zdecydował jej profesjonalizm, osobisty wkład w rozwój biblioteki i zaangażowanie. Dziękując za przyznane wyróżnienie, Anna Adamczyk podkreśliła, że nagroda którą otrzymała jest zasługą wszystkich pracowników biblioteki a także tych, którzy z biblioteką współpracują.

Pełna emocji okazała się również druga cześć seminarium. Prof. zw. dr hab. Przemysław Czapliński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosił wykład pod tytułem „Katastrofa dopiero nadchodzi. Nowoczesność, biblioteka i pomysły na ratowanie przyszłości”.