Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dyrektor BP we Włoszczowie Świętokrzyskim Bibliotekarzem Roku 2016

colage bib

colage bib

W Dzień Bibliotekarza 8 maja w Kielcach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas wojewódzkiego seminarium bibliotekarzy zorganizowanego w ramach ogólnopolskich obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka. Oczywiście. rozstrzygnięto konkurs na Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2016 i Bibliotekę Roku.

Tytuł Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2016 otrzymała Anna Adamczyk - dyrektor Biblioteki Publicznej we Włoszczowie.

Ponadto Kapituła Konkursu w uznaniu zasług dla rozwoju bibliotek publicznych oraz czytelnictwa na terenie miasta oraz gminy wyróżniła pana Grzegorza Dziubka, burmistrza Włoszczowy.

Dyrektor departamentu edukacji i kultury Urzędu Marszałkowskiego, Jacek Kowalczyk wyznał, jak trudno było wyłonić jednego laureata tytułu Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku. O przyznaniu tego tytułu pani Annie Adamczyk zdecydował jej profesjonalizm, osobisty wkład w rozwój biblioteki i zaangażowanie. Dziękując za przyznane wyróżnienie, Anna Adamczyk podkreśliła, że nagroda którą otrzymała jest zasługą wszystkich pracowników biblioteki a także tych, którzy z biblioteką współpracują.

Pełna emocji okazała się również druga cześć seminarium. Prof. zw. dr hab. Przemysław Czapliński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosił wykład pod tytułem „Katastrofa dopiero nadchodzi. Nowoczesność, biblioteka i pomysły na ratowanie przyszłości”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk