Barwy Narodowe – Święto Flagi

flaga0805

Biblioteka Publiczna przyłączając się do obchodów Święta Flagi w dniach 2 i 4 maja zorganizowała zajęcia dla przedszkolaków, a także wystawkę książkową i niespodziankę dla czytelników.

Odwiedzający bibliotekę w dniu 2 maja młodsi czytelnicy często sięgali po książki z wystawy, z zainteresowaniem czytali fragmenty dotyczące flagi polskiej oraz symboliki jej barw. Każdy czytelnik otrzymywał również chorągiewki.

W dniu 4 maja w bibliotece przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ul. 1- go Maja uczestnicząc w zajęciach, oglądali fragment filmu ze strony YouTube, pt. „Polak Mały”, przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie. Podczas spotkania dzieci chętnie brały udział w rozmowie o barwach narodowych, a także korzystały z gier planszowych, puzzli, które przedstawiały mapę Polski, godło, flagę, hymn.

Również korzystały z Czytelni Internetowej. Poznawały układ liter na klawiaturze, a także pracowały w programie Paint, w którym namalowały flagę Polski i godło.