„KSIĄŻKA TO GODNY SZACUNKU PRZYJACIEL”

szacunk

Dnia 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyły się zajęcia pt: Książka to godny szacunku przyjaciel”.

Na spotkaniu dzieci z zainteresowaniem wysłuchały „Bajki o zmęczonej książce z bajkami” E. Sarnackiej-Mahoney, po czym chętnie rozmawiały na temat tego, jak należy obchodzić się z książkami, aby służyły one jak najdłużej.

Przedszkolaki również brały udział w zabawach w skojarzenia, które sprawdziły ich wiedzę o bohaterach z najpopularniejszych bajek oraz utrwaliły postawę szacunku do książek. Dzieci jak zawsze wykazały się wiedzą i świetnie odpowiadały na zadawane pytania.

Celem głównym zajęć było kształtowanie szacunku do książki i zachęcenie do dbania o jej wygląd oraz kształtowanie nawyku uważnego słuchania i wyciągania wniosków z przeczytanego tekstu.

Dzieci obiecały częściej przychodzić do biblioteki i zachęcić inne dzieci do czytania.