Ekologiczny las oczami przedszkolaka

logo dzl

W dniu 24 kwietnia przedszkolaki razem z bibliotekarką stworzyły w Filii dla Dzieci plakat przedstawiający ekologiczny las. Rysunek powstał z kaszy manny i kaszy gryczanej, a także z obrazków zwierząt i roślin, jakie mogą odnaleźć w lesie. Najwięcej radości sprawiła dzieciom droga oraz ścieżki leśne usypane z kaszy. Następnie wykorzystując farby plakatowe zakończyło swoje dzieło.

Pracując nad plakatem, poznały zasady właściwego zachowania się w lesie, sposoby segregacji śmieci, a także porównywały las czysty z zaśmieconym.

Na koniec spotkania dzieci wysłuchały bajki: Mam przyjaciela śmieciarza z serii Mądra Mysz, Natura i śmieci góra, Dzik w kapeluszu Agnieszki Błaszczyk oraz Wycieczka do lasu Anny Wiśniewskiej.