Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
        w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

W dniu 27 marca 2017 r. odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym tym razem podjęto dyskusję nad wyróżnioną Nagrodą Bookera książką Richarda Flanagana „Ścieżki północy” oraz książką Peter Robinson „Trucicielką”.W dyskusji udział wzięło 11 osób.

sciezkip

Jak przetrwać piekło w japońskim obozie, gdzie jeńcy są wykorzystywani przy budowie Kolei Śmierci? Ile może znieść człowiek uwięziony w azjatyckiej dżungli? Te i inne pytanie zadaje w swojej książce Richard Flanagan. „Ścieżki północy” to wstrząsająca opowieść o wojnie i jej destrukcyjnych skutkach, o różnych postawach w ekstremalnych sytuacjach, o tym, jak wiele jest w stanie znieść człowiek, który ma w sobie chęć i siłę przetrwania na przekór zdrowemu rozsądkowi. Klubowiczki podkreśliły, że obok tej powieści nie można przejść obojętnie. To książka z rodzaju tych, które na zawsze zapisują się w pamięci czytelnika, to książka która uświadamia nam, jak wielkiego cierpienia doznały tysiące osób wykorzystywane przy budowie Kolei Śmierci. Na pewno nie jest to lekka, łatwa i przyjemna lektura, jednak warto się z nią zmierzyć.

trucicielka

Książka Petera Robinsona. „Trucicielka ” to kolejna pozycja, o której rozmawiałyśmy na spotkaniu. To kolejna pozycja, po którą warto było sięgnąć. Książka ma coś w sobie, bowiem pomimo naprawdę minimalnej akcji, rozbudza ciekawość na tyle, że brnie się dalej i dalej, byleby poznać prawdę. „Trucicielka” nie jest powieścią umoralniającą, ani nudnym czytadłem, to kryminał, w którym mamy i opowieść o tajemniczych eksperymentach z bronią chemiczną, i ważne pytania o to, kto może bezkarnie zabić. Polecamy!