Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

logo dkkm2017

logo dkkm2017
         Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
        w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki


 

W dniu 27 marca 2017 r. odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym tym razem podjęto dyskusję nad wyróżnioną Nagrodą Bookera książką Richarda Flanagana „Ścieżki północy” oraz książką Peter Robinson „Trucicielką”.W dyskusji udział wzięło 11 osób.

sciezkip

sciezkip

Jak przetrwać piekło w japońskim obozie, gdzie jeńcy są wykorzystywani przy budowie Kolei Śmierci? Ile może znieść człowiek uwięziony w azjatyckiej dżungli? Te i inne pytanie zadaje w swojej książce Richard Flanagan. „Ścieżki północy” to wstrząsająca opowieść o wojnie i jej destrukcyjnych skutkach, o różnych postawach w ekstremalnych sytuacjach, o tym, jak wiele jest w stanie znieść człowiek, który ma w sobie chęć i siłę przetrwania na przekór zdrowemu rozsądkowi. Klubowiczki podkreśliły, że obok tej powieści nie można przejść obojętnie. To książka z rodzaju tych, które na zawsze zapisują się w pamięci czytelnika, to książka która uświadamia nam, jak wielkiego cierpienia doznały tysiące osób wykorzystywane przy budowie Kolei Śmierci. Na pewno nie jest to lekka, łatwa i przyjemna lektura, jednak warto się z nią zmierzyć.

trucicielka

trucicielka

Książka Petera Robinsona. „Trucicielka ” to kolejna pozycja, o której rozmawiałyśmy na spotkaniu. To kolejna pozycja, po którą warto było sięgnąć. Książka ma coś w sobie, bowiem pomimo naprawdę minimalnej akcji, rozbudza ciekawość na tyle, że brnie się dalej i dalej, byleby poznać prawdę. „Trucicielka” nie jest powieścią umoralniającą, ani nudnym czytadłem, to kryminał, w którym mamy i opowieść o tajemniczych eksperymentach z bronią chemiczną, i ważne pytania o to, kto może bezkarnie zabić. Polecamy!

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk