Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

logo dkk042017

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
  w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie w dniu 24.04.2017r.

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zdominowała dyskusja o książce „Sędzia” Mariusza Zielke. Wzięło w niej udział 9 klubowiczek.

sedzia

„Sędzia" to nasze pierwsze spotkanie z autorem i zdecydowanie udane. Mariusz Zielke używając fabularnej formuły konsekwentnie obnaża słabości i patologie, wobec których państwo, a tym bardziej jego obywatele, jest całkowicie bezradne. Może nie ma tu jakiejś szczególnej dynamiki i emocji, ale rekompensuje to świadomość, że mamy do czynienia z historią opartą na prawdziwych wydarzeniach. Może brakuje tu zaskakujących zwrotów akcji, ale za to jest niesamowity realizm fabuły, chwilami ocierającej się o reporterską relację. Opisy przestępstw gospodarczych, finansowych i ich mechanizmy, a także rozmach, z jakim działają bohaterowie powieści, sprawiają, że lektura książki Mariusza Zielke jest niezwykle wciągająca. Książkę polecamy każdemu, a szczególnie fanom thrillerów prawniczych i powieści z wątkiem dziennikarstwa śledczego. Z pewnością nie będziecie się nudzić w trakcie tej lektury, ale ostrzegamy – ta lektura może przygnębić.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 29 maja 2017 r. o godz. 13.00.