„Dzień Książki dla Dzieci”

dksi

cpcd1404

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki przypadającego 2 kwietnia przedszkolaki z grupy Krasnoludków z PS nr 2 wysłuchali kilku baśni –„O Śpiącej Królewnie” i „O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.

Święto książki ma na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych młodszych jak i starszych czytelników. Przedszkolaki dyskutowały o książkach, autorach, ilustratorach, a także o poszanowaniu książek.

Na koniec spotkania wykonały zakładki i oznajmiły, iż będzie ona im niezbędna do książek, które zamierzają przeczytać.