Zwiastuny wiosny

logo wio

W dniu 29.03.2017r., bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Bebelnie odwiedziła Publiczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Bebelnie. Spotkanie rozpoczęła rozmowa na temat zmian w przyrodzie i wyglądzie najbliższego otoczenia (kwitnienie kwiatów, cieplejsze podmuchy wiatru, zmienna, kapryśna pogoda, zmiany w świecie roślin i zwierząt”, długość dnia i nocy). Dzieci wysłuchały wiosenne zagadki, na które chętnie odpowiedziały i ułożyły pocięte ilustracje przedstawiające ptaki, kwiaty i pogodę wiosenną. Spotkanie zakończyła zabawa ruchowa „Wiosna budzi się”, która bardzo spodobała się przedszkolakom.