Spotkanie z geodetą

logo geo

W piątek 7 kwietnia 2017 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kurzelowie przybył do przedszkolaków geodeta.

Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój geodety do pracy w terenie. Poznały także działanie tachimetru i niwelatora oraz do czego wykorzystuje się łatę. Pan Artur wraz z panią Kasią przybliżyli przedszkolakom na czym polega praca geodety. Dowiedziały się, że jednym z najważniejszych zadań w ich pracy sporządzenie mapy.

Gość również przeczytał dzieciom bajkę Grzegorza Kasdepke pt: „ Inżynier Ciućma czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty”, które słuchały z wielkim zainteresowaniem.

Najbardziej emocjonującym punktem spotkania było zbadanie przez przedszkolaków działania tachimetru oraz niwelatora.

Dziękujemy panu Arturowi oraz pani Kasi za ciekawe spotkanie, barwna opowieść i fantastyczne pomoce.