Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Międzynarodowy Dzień Teatru”

logo teat

logo teat

W dniu 29 marca w bibliotece odbył się Dzień Teatru. Biblioteka we współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych nr 1 zorganizowała kabaretową inscenizację Kopciuszka i Królewny Śmieszki. Spektakl został przygotowany przez dzieci z Koła recytatorsko- teatralnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Skrobisz i Katarzynę Kuzincow. Odbiorcami przedstawienia teatralnego były dzieci z zerówki z Przedszkola Samorządowego nr 2 z osiedla Brożka a także z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ul 1 go Maja oraz pani dyrektor ZPO nr 1 Iwona Gieroń, dyrektor biblioteki Anna Adamczyk oraz opiekunowie przedszkolaków.

Podczas występu dzieci z klas drugich i trzecich zaprezentowały swoje zdolności teatralno-aktorskie jak i muzyczne. Doskonale poradziły sobie z połamańcami językowymi oraz wspaniale zaprezentowały zdolności recytatorsko – inscenizacyjne. Następnie odbyła się kabaretowa inscenizacja Kopciuszka i Królewny Śmieszki, która wywołała uśmiech na twarzy oglądających. Gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. Dzieci zagrały również na instrumentach dętych i razem zaśpiewały piosenkę o teatrze pt. ”Magiczne miejsce”, która porwała widownię do wspólnego śpiewu.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom z Koła Teatralnego upominków od biblioteki, a przedszkolakom zakładek do książek, wykonanych przez ZPO nr 1 we Włoszczowie.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk