„Międzynarodowy Dzień Teatru”

logo teat

W dniu 29 marca w bibliotece odbył się Dzień Teatru. Biblioteka we współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych nr 1 zorganizowała kabaretową inscenizację Kopciuszka i Królewny Śmieszki. Spektakl został przygotowany przez dzieci z Koła recytatorsko- teatralnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Skrobisz i Katarzynę Kuzincow. Odbiorcami przedstawienia teatralnego były dzieci z zerówki z Przedszkola Samorządowego nr 2 z osiedla Brożka a także z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ul 1 go Maja oraz pani dyrektor ZPO nr 1 Iwona Gieroń, dyrektor biblioteki Anna Adamczyk oraz opiekunowie przedszkolaków.

Podczas występu dzieci z klas drugich i trzecich zaprezentowały swoje zdolności teatralno-aktorskie jak i muzyczne. Doskonale poradziły sobie z połamańcami językowymi oraz wspaniale zaprezentowały zdolności recytatorsko – inscenizacyjne. Następnie odbyła się kabaretowa inscenizacja Kopciuszka i Królewny Śmieszki, która wywołała uśmiech na twarzy oglądających. Gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. Dzieci zagrały również na instrumentach dętych i razem zaśpiewały piosenkę o teatrze pt. ”Magiczne miejsce”, która porwała widownię do wspólnego śpiewu.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom z Koła Teatralnego upominków od biblioteki, a przedszkolakom zakładek do książek, wykonanych przez ZPO nr 1 we Włoszczowie.