Co kryją biblioteczne półki?

W ramach „Tygodnia Bibliotek” Bibliotekę Publiczną w Kurzelowie odwiedziły maluchy z przedszkola. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką.

Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachowywać, a także jak należy postępować z książkami i dbać o nie. Wszystkim maluchom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.
Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć  bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała maluchom  dwa utwory pt: „Chore słoneczko” oraz „Jeż i zając”. Na zakończenie dzieci przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książek. Spotkanie miało na celu podkreślenie roli czytelnictwa w edukacji i kształtowaniu postaw młodego człowieka, a także aby zachęcać do czytania książek od najmłodszych lat.