Pozwól, że Ci opowiem... - biblioterapia dla pensjonariuszek

Dwa razy w miesiącu odbywają się zajęcia biblioterapeutyczne dla pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie. Podczas biblioterapii czytana jest książka „Pozwól, że Ci opowiem. Bajki, które nauczyły mnie żyć”, Jorge Bucay.

Autor książki jest argentyńskim lekarzem medycyny, specjalistą chorób psychicznych i psychoterapeutą Gestalt - zgodnie z tą teorią wyjaśnia procesy rządzące naszą psychiką. Książka składa się z wielu przypowieści, bajek i anegdot, które uczą moralności, pozwalają lepiej poznać i zrozumieć siebie, relacje z innymi ludźmi, nasze problemy, lęki.