Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Ziemi

24 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Celem zajęć  było  promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie dzieciom, jak należy chronić nasze środowisko.


Bibliotekarka rozmawiała z dziećmi  o tym jak nasze codzienne zachowania wpływają na stan naszego środowiska oraz jak należy dbać o Ziemię by była zdrowa i piękna. Uczestnicy dowiedzieli się także jak prawidłowo segregować śmieci i co to jest recykling. Ponadto dzieci obejrzały zgromadzone w bibliotece książki na temat ochrony przyrody i bez problemu poradziły sobie z rozwiązaniem ekologicznej krzyżówki. Świetnej zabawy dostarczyła im "Gra w zielone”, która polegała na jak najszybszym znalezieniu czegoś zielonego w swoim otoczeniu, osoba która tego nie zrobiła otrzymywała zadanie do wykonania. Uczestnicy spotkania mogli również wcielić się w rolę projektantów mody i stworzyć ,,śmieciowe” stroje, które potem z gracją zaprezentowały wybrane modelki i model.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk