Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

,, O wróbelku Elemelku – jak pomagamy ptakom przetrwać zimę”

    26 lutego 2015r. bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Koniecznie po raz drugi podczas ferii odwiedziła przedszkolaki. Tego dnia odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu "Mroźna zima wokół nas, więc na ferie przyszedł czas!”.


Głównym celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności dokarmiania ptaków w okresie zimy oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych książką Hanny Łochockiej ,,O wróbelku Elemelku”. Dzieci obserwując ptaki na ilustracjach przyniesionych przez bibliotekarkę, tworzyły  skojarzenia cech wyglądu  z  nazwą  gatunku. Bibliotekarka czytała opisy gatunków ptaków, natomiast dzieci rozpoznawały  poszczególne gatunki na obrazku. Przedszkolaki dowiedziały się również , które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które zostają na zimę w Polsce. Wiedzą, do czego służy karmnik oraz czym dokarmiamy skrzydlatych przyjaciół.
W trakcie zajęć nie zabrakło zabaw ruchowych, podczas których przedszkolaki naśladowały ruchy ptaków. Sprawdzały również swoje umiejętności oddechowe dmuchając na piórko tak, żeby jak najdłużej utrzymało się w powietrzu.
     Mali uczestnicy zajęć po wysłuchaniu opowiadania  „O zziębniętym  Elemelku pustym brzuszku i rondelku” rozmawiali z bibliotekarką o problemie jaki miał bohater oraz o tym kto udzielił mu pomocy. Podsumowaniem  tej rozmowy była praca plastyczna.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk