Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biblioterapia

Dnia 4 i 18 marca 2013 roku odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne w Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie.

 

 

Podczas pierwszego marcowego spotkania pracownica Biblioteki Publicznej zakończyła czytać, pensjonariuszkom Domu Pomocy Społecznej uczestniczącym w biblioterapii, książkę Williama Whartona „Spóźnieni kochankowie”. To opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie bariery , nawet barierę śmierci. Powieść Whartona pokazuje, że los jest nam w stanie zgotować największe niespodzianki, a życie potrafi być nieprzewidywalne, nawet wówczas, gdy ma się za sobą wiele wiosen…
    Podczas kolejnego spotkania bibliotekarka  zaczęła czytać pensjonariuszkom DPS – u książkę Michel Cancelliere „Pani Parkinson”. To niezwykła historia kobiety,  dotkniętej nieuleczalną chorobą, która nigdy się nie poddała. Mimo choroby i cierpienia nie straciła radości życia i pogody ducha. Bohaterka, a zarazem autorka tej książki jest przekonana, że może dać nadzieję innym. Swoim przykładem udowadnia, że człowiek w obliczu śmierci czy choroby przekracza samego siebie i znajduje w sobie siłę, o którą wcześniej by siebie nawet nie podejrzewał.
    Zajęcia biblioterapeutyczne odbywają się w miarę możliwości dwa, trzy razy w miesiącu. Ponadto kilka razy w roku, prace rękodzieła artystycznego pensjonariuszek włoszczowskiego DPS – u, można podziwiać w Bibliotece Publicznej przy okazji różnych wystawek okolicznościowych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wystawę o tematyce wielkanocnej, na której zostaną zamieszczone m. in. prace ręczne pań.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk