Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Majówka

mini maj

Książka na start

start0925

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie i filie w Koniecznie, Czarncy, Kurzelowie biorą udział w projekcie „ Z książką na start”. Dzieci urodzone w 2016 roku, które odwiedzą Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie oraz Filie, otrzymają kartę biblioteczną oraz książkę na start w prezencie.

 

 

IBUK Libra

libra logo poziom

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie wykupiła dostęp do wybranych publikacji w IBUK LIBRA

http://libra.ibuk.pl/

Czytaj więcej...

Oferta lekcji bibliotecznych dla szkół

Lekcje2018

Sobotnia Bajkolandia

Bajkolandia2019

Zakup nowości wydawniczych

zakup0119

„Książka od pisarza do czytelnika”

logopszcz0418

logopszcz0418

17 kwietnia bibliotekarka odwiedziła dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie. Przeprowadziła zajęcia pod hasłem „Książka od pisarza do czytelnika”. Przedszkolaki przekonały się, że aby powstała książka w głowie autora musi zrodzić się ciekawy pomysł, a dopiero potem można pisać tekst i tworzyć ilustracje. Następnie wysłuchały opowiadania pt.: „O małym kaczorku, który miał wielkie plany” oraz wykonywały swoje ilustracje do bajki, które można podziwiać w Filii dla Dzieci.

Czytaj więcej...

Wielkanocne zwyczaje

logowie0418

logowie0418

Dnia 17 kwietnia 2019 r. w Filii w Koniecznie odbyły się zajęcia nawiązujące do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Spotkanie młodych bywalców biblioteki rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych. Zadaniem uczestników było odszukanie w książkach o tradycjach i obyczajach polskich, znaczenia takich wielkanocnych symboli jak : jajko, baranek czy palma. Ponadto dzieci rozwiązywały wspólnie krzyżówkę oraz ćwiczyły swoją sprawność ruchową podczas wyścigu z jajkiem na łyżce. Aby kultywować wspaniałą tradycję, uczestnicy wykonywali kolorowe pisanki. Zajęcia wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój, a pisanki wykonane samodzielnie sprawiły im wielką radość.

Czytaj więcej...

Wielkanoc tuż, tuż…

logowielkanoc0416

logowielkanoc0416

W dniu 15 kwietnia dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ulicy 1 Maja przedstawiły program artystyczny z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Mali aktorzy zaprezentowali zabawne wierszyki oraz piosenki związane ze świętami Wielkiej Nocy. Dzieci przebrane w piękne stroje starały się jak najlepiej ukazać tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami.

Czytaj więcej...

Wizyta w przedszkolu

logowiz0416

logowiz0416

W piątek 12 kwietnia bibliotekarka odwiedziła grupę „Biedronek” z Przedszkola Samorządowego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważny jest szacunek do książek, jakie funkcje spełnia biblioteka i jak można się do niej zapisać. Następnie wysłuchały opowiadania „Wielkanocne jajko” i oglądały przyniesione książki z biblioteki. Każdy przedszkolak otrzymał kolorowe zakładki.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 57

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk