Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Książka na start

start0925

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie i filie w Koniecznie, Czarncy, Kurzelowie biorą udział w projekcie „ Z książką na start”. Dzieci urodzone w 2016 roku, które odwiedzą Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie oraz Filie, otrzymają kartę biblioteczną oraz książkę na start w prezencie.

 

 

IBUK Libra

libra logo poziom

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie wykupiła dostęp do wybranych publikacji w IBUK LIBRA

http://libra.ibuk.pl/

Czytaj więcej...

Plakat

plakatZSERCEM

Oferta lekcji bibliotecznych dla szkół

Lekcje2018

Sobotnia Bajkolandia

Bajkolandia2019

Zakup nowości wydawniczych

zakup0119

Dzień Kota

logokot0218

logokot0218

18 lutego 2019r. Biblioteka Publiczna w Koniecznie wraz z przedszkolakami świętowała Światowy Dzień Kota.

Dzieci bardzo chętnie rozmawiały o swoich puszystych pupilach, o ich śmiesznych poczynaniach, pielęgnacji oraz jak z nimi spędzają wolny czas. Zapoznały się z kocią literaturą na co dzień dostępną w bibliotece oraz wysłuchały wierszyka pt.: „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował” Heleny Bechlerowej. Przedszkolaki podczas zabaw wykazały się dużą wiedzą na temat kocich bohaterów bajek oraz ćwiczyły koncentrację podczas układania puzzli. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowanki z podobiznami kotów, które pięknie pokolorowały.

Czytaj więcej...

Sobotnia Bajkolandia

logo1602

logo1602

W sobotę 16 lutego podczas zajęć Sobotniej Bajkolandii świętowaliśmy Dzień Kota. W Polsce święto obchodzone jest od 2006 roku i ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały historii pt.: „Czarne myszy na koszuli” z książki „Przygody kota Filemona”. Oglądając ilustracje, odgadywały z jakiej bajki pochodzą kotki: Kot Bonifacy, Sylwester, Nermal, Kot Prot i inne. Dzieci dobrze znały tych bajkowych bohaterów. Następnie wykonywały swoje koty ze skarpet, bibuły i cekinów. Sprawiło to dzieciom wiele frajdy.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie korzystamy z Internetu – zajęcia dla dzieci

logobez0214

logobez0214

Dnia 13 lutego w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyły się zajęcia poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z Internetu przez najmłodszych. Do udziału w zajęciach biblioteka zaprosiła uczniów oddziału "0" Szkoły Podstawowej w Koniecznie wraz z wychowawczynią.

Czytaj więcej...

„Randka w ciemno z książką”

zakochajsie

zakochajsie

„Randka w ciemno z książką” to akcja zachęcająca do zakochania się w czytaniu i nasza walentynkowa propozycja czytelnicza.

Co zrobić, aby w niej wziąć udział? Wystarczy w dniach od 12 do 16 lutego 2019 r. przyjść do Wypożyczalni dla Dorosłych i wypożyczyć książkę szczelnie zapakowaną w szary papier, ukrywając autora i tytuł.. W ten sposób chcemy wszystkich zachęcić do poszukiwań literackich i wyjścia poza swoje czytelnicze przyzwyczajenia. Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny kompan na długie zimowe wieczory, bezsenne noce, wypady urlopowe i wspólny odpoczynek. Zapraszamy do wypożyczania w ciemno i odpakowania wybranej książki dopiero w domu i zakochania się w ten sposób w czytaniu nie tylko na Walentynki, ale na całe lata.

Strona 1 z 55

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk